Prefabrik ve Çelik Yapılar Nasıl Bir Zemin Üzerine Yapılıyor?

Yapılması istenilen yapının her cephesinden minimum 10 cm çıkma yapılarak temel betonu tasarlanır. Bu temel üzerine yapımızın inşası gerçekleştirilir.

Beton Planını Nereden Temin Ediyoruz?

İstediğiniz yapının beton planı tarafımızca çizilerek sizlere teslim edilmektedir.

Prefabrik ile Hafif Çelik Yapılar Arasındaki Farklar Nelerdir?

Prefabrik yapıların taşıma sistemi yapıştırma dolu panel duvarlar yani iki betopan paneli arasına strafor ya da taş yünü konulması ile sağlanırken hafif çelik yapılarda taşıma sistemi hafif çelik karkas panelleri ile sağlanmaktadır.  

Prefabrik ve Hafif Çelik Yapıların Duvar Kaplamalarında kullanılan malzemeler nelerdir?

Prefabrik yapılar iki betopan paneli arasına strafor ya da taş yünü malzemesinin yapıştırılması ile oluşturulan duvar panellerinden inşa edilmektedir. Hali hazırda bu duvar panellerinde betopan paneli kullanıldığı için ekstradan başka bir kaplama malzemesine gerek yoktur. Fakat dekoratif amaçlı olarak dışarıda yalıpan, fuga, siding ve içeride alçıpan, fuga gibi kaplamalar yaptırılabilir. Bunun yanında izolasyonu arttırmak amacıyla mantolama, çift kat betopan, boardex, OSB gibi kaplama malzemeleri de kullanılabilmektedir. Dış duvar panelleri 10 cm kalınlığında olurken, iç duvar panelleri 6 veya 10 cm kalınlığında olabilmektedir. Ekstra yapılacak kaplamalar ile duvar kalınlıkları arttırılabilmektedir.

Çelik yapılarda ise hafif çelik karkas sistemi üzerine sizin seçeceğiniz kaplama malzemeleri ile kaplama yapılmaktadır. Dış ve iç cephede betopan, boardex, OSB panelleri kullanılabilirken, iç cephede ekstra olarak alçıpan panelleri de kullanılabilmektedir. Ayrıca dekoratif ve izolasyon amacıyla prefabrik yapılarda kullanılan tüm kaplama malzemeleri hafif çelik yapılarda da kullanılmaktadır. Çelik karkas sisteminin üretimi 8 veya 14 cm olarak üretilmektedir. Bu karkas sisteminin üzerine yapılacak olan kaplama ile duvar kalınlıkları 11 cm ile 22 cm arasında olabilmektedir.

Prefabrik ve Hafif Çelik Yapıların Çatı Sisteminde Hangi Malzemeler Kullanılmaktadır?

Her iki yapı çeşidinde de aynı çatı kaplama malzemeleri kullanılabilmektedir. Bu kaplama malzemeleri sandviç panel, tek kat panel, trapez sac, osb üzeri shingle ve metal kiremit olabilmektedir. Ayrıca müşterilerimizin talebi üzerine kenet çatı malzemesi ile de çalışılabilmektedir.

İstenilen tasarım ve büyüklükte proje hazırlanabilir mi?

Sizlerle yapacağımız görüşmeler neticesinde istekleriniz ve ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak istediğiniz büyüklükte proje ve tasarım çizimleri yapılabilmektedir.

Elektrik ve Sıhhi Tesisat Kime Ait?

Elektrik ve Sıhhi tesisat montajı İkranur Prefabrik’e aittir.

Betonarme Bir Yapının Üzerine Prefabrik ya da Hafif Çelik Yapı inşaatı yapılabilir mi?

Mevcut bir betonarme yapının üzerine prefabrik ya da hafif çelik yapı inşaatı yapılabilir. Fakat yapılacak olan yapının inşaatını engelleyici hiçbir unsur; baca, çatı gibi bulunmaması ve zemininin montaj yapılmaya uygun düzlükte olması gerekmektedir.

Prefabrik ve Hafif Çelik Yapılar kaç kata kadar yapılabilmektedir?

Prefabrik yapılarda 2 kata kadar yapımızı yapabilirken hafif çelik yapılarda 3 kata kadar yapımızı yapabilmekteyiz.

Teslim süresi nedir?

İleri kaba bir yapının kurulum süresi 5 ila 7 güne kadar sürerken, anahtar teslim aldığınız yapının teslim süresi 50 ila 60 güne kadar sürmektedir. Tarihler proje bazlı değişiklik gösterebilmektedir.

Prefabrik evler olduğu bölgeden sökülüp başka bir yere taşınabilir mi, tekrar monte edilebilir mi?

Prefabrik evler hakkında bulunan özelliklerden biri de sökülüp başka bir bölgeye taşınabilir, tekrar monte edilebilir.

İkranur’da prefabrik evlerin garanti koşulları nelerdir , süresi ne kadardır?

İkranur tarafından verilen sözleşmeye uymayan kullanıcı hataları dışında İkranur Yapı tarafından verilen garanti süresi 2 yıldır. İkranur Yapı, üreticisi olduğu her yapının destekçisidir.

Prefabrik konutların nakliyesi hangi araçlar ile yapılmaktadır?

Türkiye sınırlarında ve yurt dışında; tır, kamyon, tren, gemi ve kargo uçakları ile yapılmaktadır.

İklim koşullarına uygun prefabrik yapılıyor mu?

İkranur Yapı’da yapılan tüm yapılar mevsimsel koşullara uygun üretilmektedir. Dört mevsime uygun yapılan yapılar sizi her daim oluşabilecek hava koşullarından korur.

İkranur , Türkiye’nin 81 iline yapıyor mu, ihracat yapıyor mu?

İkranur’da sınır olmaksızın Türkiye’nin 81 iline ve illerin ilçelerine üretim sağlanmaktadır. Üstelik İkranur Yapı dünyada birçok ülkeye ihracat yapmaktadır.